DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Co je to vlastně "baby shower"

 Co je to vlastně "baby shower"

Jedná se o oslavu pořádanou hlavně v U.S.A. Tradičně byly Baby shower (není doslovný překlad, "shower" je obecně uspořádaná párty, například pro nevěstu) pořádány pouze pro rodiny, které čekaly prvorozené dítě a byly zvány pouze ženy. Původním záměrem bylo, že žena dostane od již starších a zkušenějších matek moudré rady "do života" a lekce o umění býti matkou. Časem se to stalo zvyklosti i u dětí druhorozených či adoptovaných a slavilo se nejen s nejbližšími ale i například se spolupracovníky apod.

Baby shower jsou alternativou k ostatním evropským oslavám narození, jako například křtiny.

Podle etikety párty většinou pořádá někdo z přátel, neboť se bere jako neslušné aby samotná rodina prosila o dary či finanční příspěvky. Nicméně tento zvyk se liší podle kultury nebo regionu a v některých se předpokládá, že bude hostitelem například babička.
Neexistuje žádné pravidlo, kdy nebo kde party konat. Počet osob a způsobu zábavy jsou na hostiteli. Mohou být pozvány pouze ženy, ale také to není pravidlem (spíš si myslím, že muži se tam prostě moc bavit nebudou..). Pokud se Baby shower koná až po narození dítěte, je miminko přítomno... Na party se servírují spíše jednohubky a ne klasické talíře jídla.

Hosté přinášejí malé nebo velké dárky pro nastávající matky. Někteří hostitelé uspořádají hry s dětskou tématikou (hahá, těšte se!)
.

 

P.S.: Tady bych ráda zmínila, že muži samozřejmě zvaní jsou, ale nikdo se na vás pánové nebude zlobit, pokud jen popřejete budoucí mamince, sníte jednohubku a půjdete. Jednak to bude nealko párty (držíme krok s Janičkou!) a jednak nevím, zda vás bude bavit zdobení bodíček či hádání, kolik plen je v koši...Nicméně jste vítaným doprovodem pro vaše partnerky a Janča vás jistě ráda uvidí :)